O firmie

Historia naszej firmy

Historia firmy F.H.S.C. „KABALAK” rozpoczęła się w dobie przemian gospodarczych dotyczących całej Polski. W 1989 roku, po otwarciu rynku i wejściu w system gospodarki wolnorynkowej obecna właścicielka firmy – Celina Kabalak wraz ze wspólniczką, Jadwigą Brodą, otworzyły niewielki sklep z odzieżą i bielizną. Obie panie początkowo działały jako ajentki W.P.H.W. Dąbrowa Górnicza.

Po roku działalności okazało się, że sklep działa prężnie, umowa ajenctwa została zamieniona na niezależną działalność, wkrótce zmieniła się również lokalizacja sklepu oraz poszerzono asortyment.

Jakiś czas później spółka została rozwiązana, a firmę dalej prowadziła Celina Kabalak, wkrótce włączając do działalności również syna Adama Kabalaka oraz córkę – Barbarę Grzegorzewską.

Obecnie firma jest ulokowana na dwóch piętrach dwóch budynków: przy ul. Rynek 2 oraz ul. 29-listopada 4 w Wolbromiu. Sklep posiada duże i bogato wyposażone działy dedykowane pasmanterii i galanterii, bieliźnie damsko-męskiej, artykułom pończoszniczym, jak również dział z odzieżą dla dzieci oraz akcesoriami i ciuszkami dla niemowląt oraz bardzo bogaty dział z zabawkami.